Basında Tria
 • ANAMUR'A 200 İNGİLİZ TURİST KAFİLESİ GELDİ

  İngiliz turist kafilesinden oluşan 200 kişilik turist kafilesi grubu sabah erken saatlerde iskele limanında karşılayan Anamur Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Tuğrul Belediye Başkan Vekili Latif Özdemir ve Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fuat Uğur geminin sorumlu müdürü Mars Andrew Naeyele’ye karşılamada bulundu ve çiçek verdiler.
  İngiliz Turistlerin Anamur’a gelişinde yapılan organizasyonda Anamur Halk Eğitim bünyesinde folklor gösterisi yapıldı. Turistlere Anamur muzu ve çileği Anamur meyvelerinden oluşan meyve kokteyli ikram edildi.

  02.04.2011

  Anamur Gündem

  
  Devamını Oku

 • ANGUSLAR MERSİN'E GELDİ

  Et ve Balık Kurumu'nun (EBK) kasaplık hayvan ithalatı için düzenlediği ihale kapsamında Uruguay'dan ithal edilen canlı hayvanların, Mersin Limanı'na getirildiği bildirildi.

  Edinilen bilgiye göre, Uruguay'dan yaklaşık 3 hafta önce yola çıkan ve içerisinde çoğunluğu Angus cinsi 8 bin 280 büyükbaş canlı hayvan bulunan Ürdün bandıralı ''Bader-3'' adlı gemi Mersin Limanı'na yanaştı.

  18.07.2010

  Anamur Gündem

  
  Devamını Oku

 • Canlı hayvan ithalatı devam ediyor

  Et ve Balık Kurumu (EBK) tarafından kasaplık hayvan ithalatı kapsamında gerçekleştirilen ihaleye bağlı olarak Uruguay'dan ithal edilen canlı hayvanlar, deniz yoluyla Mersin Limanı'na getirildi.

  Yaklaşık 22 gün önce Uruguay'ın Montevideo Limanı'ndan yola çıkan ve içerisinde 6 bin 223 adet Angus ve Hereford cinsi büyükbaş canlı hayvanın bulunduğu Panama bandıralı 'Zein-1' adlı gemi, dün akşam saatlerinde Mersin Limanı'nda demirledi. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Mersin Veteriner Sınır Kontrol Noktası ile Akdeniz İlçe Tarım Müdürlüğü'ne bağlı veteriner hekimlerce söz konusu gemide çalışma başlatılırken, canlı hayvanların nakliyesinde kullanılacak kamyon ve TIR'lar da dezenfekte işlemi yapıldıktan sonra limana alındı. Dün akşam başlayan tahliye işlemleri bugün de devam ederken, hayvanların EBK'ya ait Adana, Ankara ve Diyarbakır'da yer alan et kombinalarına gönderileceği bildirildi.
  01 Ekim 2010

  Devamını Oku

 • Mersin - Uruguay'dan Alınan Büyükbaş Hayvanlar Mersin Limanı'na Geldi

  Türkiye Et ve Balık Kurumu'nca Kasaplık Hayvan İthalatı Kapsamında Uruguay'dan Alınan Büyükbaş Canlı Hayvanlar Deniz Yoluyla Mersin Limanı'na Getirildi.

  TÜRKİYE Et ve Balık Kurumu'nca kasaplık hayvan ithalatı kapsamında Uruguay'dan alınan büyükbaş canlı hayvanlar deniz yoluyla Mersin Limanı'na getirildi.

  Devamını Oku

 • İTHAL CANLI HAYVANLAR MERSİN'DE

  Et ve Balık Kurumunun (EBK) kasaplık hayvan ithalatı için düzenlediği ihale kapsamında Uruguay'dan temin edilen hayvanlar, Mersin'e getirildi.

  Et ve Balık Kurumunun (EBK) kasaplık hayvan ithalatı için düzenlediği ihale kapsamında Uruguay'dan temin edilen hayvanlar, Mersin'e getirildi.
  Uruguay'dan 22 gün önce yola çıkan ve çoğunluğu angus cinsi 6 bin 223 büyükbaş canlı hayvan taşıyan Panama bandıralı ''Zein-1'' adlı gemi Mersin Limanı'na yanaştı.

  01.10.2010

  Kaynak:AA

  Devamını Oku