ANAMUR'A 200 İNGİLİZ TURİST KAFİLESİ GELDİ

Anamur’a Bugün Sabah ilk kez yabancı turist gemisi geldi. Anamur iskelesine Bu sabah saat 9 sıralarında yaklaşan Island Sky yolcu gemisi, firmasına ait toplam 200 kişilik turist kafilesini Anamur’a getirdi.

İngiliz turist kafilesinden oluşan 200 kişilik turist kafilesi grubu sabah erken saatlerde iskele limanında karşılayan Anamur Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Tuğrul Belediye Başkan Vekili Latif Özdemir ve Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fuat Uğur geminin sorumlu müdürü Mars Andrew Naeyele’ye karşılamada bulundu ve çiçek verdiler.
İngiliz Turistlerin Anamur’a gelişinde yapılan organizasyonda Anamur Halk Eğitim bünyesinde folklor gösterisi yapıldı. Turistlere Anamur muzu ve çileği Anamur meyvelerinden oluşan meyve kokteyli ikram edildi.

Anamur’a ilk defa gelen yabancı yolcu gemisi İngiliz yolcu ağırlıklı olup yaş ortalaması 50 ve 75 arası entelektüel bir guruptan oluşuyor. Tur rehberleri Ahmet Elçi, Ali Çıkla, Nihat Bulut, Gezi hakkında açıklamalarda bulundu. “Akdeniz ve diğer ülkelerle birlikte Lübnan, Suriye, Türkiye, ve Yunanistan ülkeleri arasında 15 gün süren tur düzenlendi,Türkiye’deki güzergahımız 5 ilde olacak bunlar; sırasıyla,Hatay, Mersin, Anamur, Antalya ve Kaş limanlarında olmak şartıyla 1’er gün kalacak. Buradan sonra Antalya ve Kaş’ta gezi yapılacak. Island Sky yolcu gemisi, Türkiyedeki turunu tamamlayıp Yunanistan ve Yunan Adaları’nda turlarına devam edecek. Anamur’daki turumuz 3 gurup şeklinde olacak. Mamure kalesi, Anamur merkez, Ören, Anamuryum ve Anamuryum otelde öğle yemeği yapacak daha sonrada alış veriş ve hediyelik dükkânlarını gezecek olan turistler bugün Anamur’dan ayrılıp Antalya’ya doğru yola çıkacaklar

02.04.2011

Anamur Gündem